Vasario  19  - 20 dienomis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko Kauno regiono mokyklų, dalyvaujančių „Kūrybinių partnerysčių“ projekte, mokytojų mokymai.

Mokymuose dalyvavo tiek tyrinėjančių, tiek pokyčių mokyklų atstovai. Mokymus vedė „Kūrybinių partnerysčių“ komanda, paruošusi tikrai netikėtų užduočių. Atvyksiančių į mokymus buvo paprašyta pasiruošti ir pasidalinti savo patirtimi naudojant Pecha-Kucha metodą. Metodo esmė – aiškus, apgalvotas kalbėjimas, remiantis tik vizualine medžiaga (10 PPT skaidrių), kurių pagrindu būtų papasakota istorija. Išradinguose ir originaliuose mokytojų pristatymuose atsispindėjo tiek pagrindinės projekto veiklos (vaikų „ištraukimas iš šešėlio“, prasidėjęs kalbėjimasis tarpusavyje, vaikų tyrinėjimas, agento „spyriai“, mokytojų klubas ir kt.) , tiek išgyventos emocijos, susijusios su chaoso pavojumi, „rizika nusižaisti“, nerimu ir pakilimu. Mokytojų pristatymus apvainikavo atsiradę nauji supratimai, tokie kaip „siekis turėti svajonę“, svarba dalyvauti, o ne laimėti bei išmokimas „valdyti kūrybiškumo lietaus srautus“. Voratinklio metodo taikymas mokytojams padėjo įsivertinti save ir palyginti situaciją proceso pradžioje ir pabaigoje. Mokytojai tiek savo mokyklos, tiek ir mišriose grupelėse diskutavo apie galimybes tobulinti savo kvalifikaciją, įsivertinant savo situaciją šešiose srityse: Ugdymo iššūkių kėlimas ir priėmimas; Eksperimentavimas ugdymo procese: naujų idėjų, žinių, įgūdžių ir požiūrių taikymas; Mokinių įgalinimas; Refleksijos naudojimas; Mokinių kūrybiškumo stebėjimas, Fiksavimas ir vertinimas; Partnerystės ir bendradarbiavimo santykių su mokiniais, kolegomis ir kūrėjais užmezgimas ir palaikymas. Stažuotės metu įgytomis patirtimis apie kūrybišką mokymąsi Jungtinės Karalystės mokyklose dalinosi Kauno Santaros gimnazijos mokytoja Rita Baltrušaitienė ir Vėtrungės pradinės mokyklos mokytoja Rykantė Šimkūnaitė.

Tikimės, kad mokymų patirtis visiems dalyvavusiems mokytojams taps dar viena kūrybiškos praktikos suvokimo, atpažinimo ir apibendrinimo galimybe.

Plačiau apie projektą www.kurybinespartnerystes.lt