„Žmogus yra save kurianti būtybė...“
 
Vytautas J. Černius

„Negalima nesidžiaugti, matant tiek plačių šypsenų, klausantis patirčių, emocijų ir įspūdžių, kurių neapkartino net kaitri saulė“, teigė projekto „Kūrybinės partnerystės“ Vytauto Didžiojo universiteto regiono kuratorė Giedrė Tamoliūnė, pasibaigus išskirtinei konferencijai „ant ratų“, keliaujant maršrutu Kaunas-Jonava-Paparčiai-Kaunas.

Dar vasario mėnesį projekte dalyvaujančioms mokytojoms išsakius mintis, kad įprastos konferencijos salėse yra gerokai pabodusios, projekto regiono kuratorei Astai Lapėnienei kilo mintis organizuoti išskirtinę, unikalią - mobilią konferenciją, kurios metu mokyklų patirtys dalyvaujant projekte „Kūrybinės partnerystės“ būtų pristatytos keliaujant autobuse ir pačiose mokyklose.

Mobili konferencija įvyko š. m. gegužės 22 d. Konferencijos įžanginį žodį tarusi VDU Švietimo studijų centro vadovė doc. dr. Giedra Linkaitytė priminė dalyviams apie pirmąsias kūrybiškumo užuomazgas Vytauto Didžiojo universitete ir džiaugėsi šių veiklų tęstinumu tiek projekto rėmuose, tiek ir už jo ribų.

Konferencijoje dalyvavusi projekto vadovė Milda Laužikaitė (Ugdymo plėtotės centras) pastebėjo, kad mobili konferencija apėmė keturias, labai svarbias, „Kūrybinių partnerysčių“ projekto linijas – mokinių ir mokytojų mokymąsi, pokyčių fiksavimą ir įsivertinimą bei pojūčių svarbą kūrybiškam ugdymui/si.

Konferencijos metu buvo aplankytos trys projekte dalyvaujančios mokyklos – konferencijos stotelės. Pirmojoje stotelėje Kauno Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su mokytoja Aukse Petruševičiene visus pasveikino ypatingu būdu – tiesioginiu mokyklos radijo „MMM žinios“ eteriu, kas maloniai nustebino konferencijos dalyvius. Taip pat mokiniai džiaugėsi savo sukurta simbolių freska, peticija dėl Eigulių piliakalnio išsaugojimo ir tvarkymo bei dalinosi rankų gamybos plastilino gamybos paslaptimis.

 

 

Antrasis sustojimas vyko Jonavos miesto savivaldybėje, kur Jonavos pradinės mokyklos ketvirtokai, jų auklėtoja Leonarda Šimonienė ir kuriantis praktikas Simonas Saarmann kvietė užsukti į paslapčių olą, kur slėpėsi urvinis žmogus, bei dainos žodžiais papasakojo savo mokymosi apie žemės gelmes patirtis. Jonavos Lietavos pagrindinės mokyklos mokiniai bei mokytoja Vita Montvilienė pademonstravo „Kūrybinių partnerysčių“ metu sukurtą filmą apie jaunus, savo veidus kaukėmis dengiančius žmones įvairiose mokyklinio gyvenimo situacijose.

 

 

Kelionės metu apie mokytojų mokymosi galimybes ir bendradarbiavimą sprendžiant mokyklai kylančius iššūkius kalbėjo Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijos mokytoja Neringa Pilipavičienė bei Kauno raj. Mastaičių pagrindinės mokyklos mokytoja Odeta Gelžinienė. Tuo tarpu Kaišiadorių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos mokytoja Loreta Pikšrytė-Jankauskienė ir Kaišiadorių raj. Žaslių pagrindinės mokyklos mokytoja Ligita Mockienė pristatė taikytus instrumentus ir metodus, skirtus pokyčių fiksavimui ir įsivertinimui. Tam, kad mokyklose kuriami projektai turėtų aiškią ir apibrėžtą paskirtį, buvo pasinaudota profesinės veiklos tyrimo principais ir ieškoma galimybių unikaliai fiksuoti pirminę ir pokyčių situacijas. Mokytojai bendradarbiaudami su agentais ir praktikais atrado tikrai unikalių būdų, kaip tai padaryti. „Manyčiau, kad tai yra didelė projekto pridėtinė vertė. Nes tyrimas tapo neatsiejama mokymosi veiklos dalimi bei leido apčiuopti labai konkrečius, kiekvienam projektui unikalius veiklos rezultatus bei fiskuoti savo ėjimo kelią“ – teigė Asta Lapėnienė.

 

 

 

 

Paskutinėje konferencijos stotelėje, Kaišiadorių rajono Paparčių pagrindinės mokykloje, mokytoja Norūna Grybienė, kūrybos agentė Radvilė Šumilė, kuriantis praktikas Darius Petkevičius ir mokyklos šeštokai konferencijos dalyvius pakvietė ne tik pažiūrėti spektaklį, kuriame mokiniai vaizdavo savo patirtis bendradarbiaujant su kūrėjais, bet ir pačius įsitraukti atliekant užduotis. Po ilgų diskusijų, dalinimosi kūrybiško ugdymo/si ir bendradarbiavimo idėjomis ateičiai, visi konferencijos dalyviai palinkėjo vieni kitiems neišsenkančios energijos, šypsenų, drąsos ir noro toliau veikti bei kurti.

           

 

 

 

Konferencijoje dalyvavo mokytojai iš Kauno, Kaišiadorių ir Jonavos miestų bei rajonų, šių miestų savivaldybių švietimo skyrių, taip pat ir Ugdymo plėtotės centro atstovai. Kauno miesto švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Toma Lileikienė džiaugėsi išskirtiniu konferencijos formatu, galimybe pamatyti mokyklose vykstančias veiklas, mokytojus, mokinius ir jų istorijas iš arti – „viskas buvo taip tikra ir be kaukių“.

„Galvojant apie kūrybiško ugdymo pėdsakus mums, kaip konferencijos organizatoriams, buvo labai svarbu parodyti, kad mokymosi erdvės nėra tik mokyklos erdvės, kad mobilios mokymosi aplinkos kūrimas yra vienas iš esminių elementų pokyčiams mokykloje“ – teigė projekto regiono kuratorė Asta Lapėnienė.


 

Kontaktai

S. Daukanto g. 28 - 204
44246 LT-Kaunas/Lietuva
Tel. 327875
El. paštas: ssc@smf.vdu.lt