VšĮ „Brolio knygos“, glaudžiai bendradarbiaudama su Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo studijų centru, parengė ir išleido interaktyvią, garsiai skaitomą knygelę „Pupa“.

Dabar mokytis skaityti bus paprasta ir smagu! Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Knygelė internetinėje erdvėje platinama nemokamai. Ji sukurta epub 3.0 formatu, kurį atveria modernios elektroninės knygų skaityklės. Taip pat knygelę galima skaityti tiesiogiai (online), naudojant interneto naršyklę.
Išraiškingai iliustruota
Pirmiausiai dėmesį atkreipia išraiškingos, žaismingos dailininko Andriaus Zakšausko iliustracijos. Pasakėlės tekstas parašytas lengvai skaitomu šriftu, didžiosiomis raidėmis, todėl puikiai tinka ikimokyklinio amžiaus vaikams.
Su „Pupa“ mokytis skaityti labai paprasta ir smagu!
Inovatyvi garsinė knygelės versija šiandieniniam vaikui, įpratusiam naudotis išmaniaisiais įrenginiais, yra patraukli ir patogi: skaitytojas girdėdamas taisyklingai tariamus žodžius pagal besikeičiančią jų spalvą gali lengvai sekti tekstą. Klausantis įrašo ir sekant tekstą, geriau suvokiama, kaip tariami ir kirčiuojami žodžiai, derinamos jų galūnės, konstruojami sakiniai. Toks mokymasis – malonus vaikui, primena filmuko žiūrėjimą, vyksta natūraliai, be didelių pastangų.
Iškalbingi paveikslėliai
Tačiau skaitantysis nėra tik pasyvus stebėtojas ir klausytojas. Palietus pirštu, kai kurie paveikslėliai išsiskiria švytinčiu kontūru, o liečiamo paveikslėlio pavadinimas yra užrašomas ir garsiai perskaitomas. Ši funkcija pritaikyta ir žodžiams, kurie žymi retai šiandieninėje aplinkoje žinomus daiktus (pvz., duonkubilis, klumpės). Taigi ne tik plėtojama rašytinė ir sakytinė kalba, plečiamos skaitytojo žinios apie mūsų protėvių buitį, tautinį kostiumą, bet ir prisidedama prie lietuvių kalbos gyvybingumo išsaugojimo bei tautinio identiteto stiprinimo.
„Pupa“ – pirmoji serijos „Smagioji edukacija“ knyga. Šiuo metu rengiamos ją papildančios elektroninės žaidyklės su lavinančiomis, išmoktą medžiagą įtvirtinančiomis žaismingomis užduotimis.

Nuorodos atsiuntimui:
Instrukcija:
Knyga pateikiama ebub3 standartu. Šį standartą palaiko ne visos e-knygų skaitymo programos.
Apple firmos įrenginiuose (kompiuteriuose, planšetuose ir telefonuose) geriausia naudoti iBooks programą, kuri dažniausiai jau yra įdiegta į šiuos įrenginius. Norėdami girdėti skaitomą tekstą, įsijunkite garsaus skaitymo (read aloud) funkciją - mažą garsiakalbiuką viršutinėje navigacijos juostoje.
 Windows bei Android įrenginiuose geriausia naudoti Adobe Digital Edition programą, kurią galite nemokamai atsisiųsti iš http://www.adobe.com/solutions/ebook/digital-editions/download.html. Programa palaiko garsaus skaitymo bei kitas knygoje naudojamas funkcijas.

Susipažinti su knygos veikimu galite jos eksperimentinėje internetinėje versijoje http://www.gudruciai.lt/resursai/pupaweb/

virselis pupa el 72    pupa kalbantis paveikslelis 72