Seminaras "Smurto prevencija ikimokyklinio ugdymo įstaigose"

Gyvename visuomenėje, kurioje vaikų auklėjimas smurtu vis dar yra įprastas ir nesąmoningai palaikomas tokį auklėjimą patyrusių suaugusiųjų.

Pastaruoju metu visuomenė yra ypatingai susipriešinusi dėl smurto sampratos vaikų auklėjime. Kur yra ribos tarp smurto-nusikaltimo ir smurto-netinkamo auklėjimo? Kada reikia pranešti tarnyboms, o kada teikti švietimo pagalbą? Kaip bendrauti ir kurti lygiavertį santykį su ugdytinių tėvais stresinėse situacijose?
Svarbu, kad visi ugdymo įstaigos darbuotojai gebėtų tiksliai atpažinti ir profesionaliai reaguoti bei bendrauti su tėvais tiek smurto atveju, tiek teikiant švietimo pagalbą. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų personalui - auklėtojoms, jų padėjėjoms, administracijai ir kitiems su vaikais ar jų tėvais bendraujantiems darbuotojams - parengtoje programoje apžvelgiamos įvairios smurto ir neadekvataus ar agresyvaus elgesio formos bei jas įtakojančios socialinės normos, analizuojami įstaigos personalo ir vaikų tėvų vaidmenys bei aktualios bendravimo situacijos dabartiniame įstatymų ir įtampos visuomenėje kontekste. Seminaro metu dalyviai išbando asmeninių įgūdžių tobulinimo ir bendruomenės resursų panaudojimo metodus, kurie padės tinkamai reaguoti neįprastose ar krizinėse situacijose bei veiksmingai įgyvendinti smurto prevenciją.

Lektorė Eglė Kuosienė, socialinė pedagogė metodininkė, parengė programą remdamasi smurto prevencijos bei bendravimo su ugdytinių tėvais įtemptose situacijose patirtimi, Vaiko gerovės komisijos darbo organizavimo patirtimi ir teisės žiniomis.
Seminaras įvyks susirinkus grupei.
Visiems seminaro dalyviams bus įteikiami Vytauto Didžiojo universiteto Edukologijos instituto kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

Registruotis čia
Seminaro dalyvio mokestį (30 €) reikia pervesti į Vytauto Didžiojo universiteto sąskaitą Nr. LT04 7044 0600 0284 8625. Įmokos paskirtis – seminaras “Smurto prevencija” (būtinai nurodykite įmokos paskirtį).
Įmokos pavedimo kopiją prašome atsiųsti elektroniniu paštu (Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.).

Galima užsakyti seminarą mokyklos benduomenei, tuomet kaina gali būti derinama visai grupei.

Telefonas pasiteiravimui: (8 37) 327875

ikimokyklinio Copy