Pirmadienio, balandžio 23 d. popietę į VDU Mažąją salę rinkosi kūrybiškai nusiteikę mokytojai, norintys susipažinti su „Kūrybinių partnerysčių“ projekto idėja, jo tikslais ir įgyvendinimu Lietuvoje.

Seminaro metu mokytojai, drauge su Kūrybinių partnerysčių komanda iš Vilniaus, diskutavo apie mokytojų vaidmenį kūrybiško mokymosi procese, bei kūrybiško mokymosi poreikius jų mokyklose. Seminarą vedusi projekto komanda, Giedrius Krušnauskas, Agnė Norkutė ir Dalia Balčiūnė, džiaugėsi dalyvavusių mokyklų mokytojų aktyvumu, bei tuo, kad keletas mokyklų, netapusių Tyrinėjančiomis mokyklomis po pirmos atrankos, jau antrą kartą pildo paraišką, bei siekia patekti į 2012-2013 m. Tyrinėjančių mokyklų programą. Keletas mokyklų jau yra pradėję pildyti paraiškas, tad šio seminaro metu jiems buvo atsakyta ne tik į teorinius, tačiau ir į praktinius, paraiškos pildymo metu, kilusius klausimus. Regiono kuratorė bei projekto tyrimų grupės narė Asta Lapėnienė, dalindamasi patarimais paraiškas pildančioms mokytojoms, teigė, jog „Nepaisant to, kad problematika būtų bendra visoms mokykloms, tačiau ją pateikiant paraiškoje reikėtų atskleisti jos raiškos specifiškumą konkrečioje mokykloje“. Projekto komunikacijos vadovė Dalia Balčiūnė, pasibaigus seminarui, teigė buvusi maloniai nustebinta, kad seminare dalyvavusios mokyklos buvo  pasiruošusios informaciniam seminarui ir kalbėjo būtent kūrybinių partnerysčių kalba.

Pasak Regiono kuratorės Giedrės Bagdonaitės, malonu pastebėti, kad Kauno regione „Kūrybinių partnerysčių“ idėja sparčiai plinta ir šiame, antrajame, informaciniame seminare dalyvavo mokytojai beveik iš visų VDU regionui priskirtų savivaldybių. „Taip pat džiugu, kad pirmame etape Tyrinėjančiomis mokyklomis tapusių mokyklų kuruojančios mokytojos noriai dalinasi patirtimi, skatina savo kolegas dalyvauti ir kviečia stebėti galutinius mokyklose vykdomų projektų rezultatus“, - teigė Giedrė Bagdonaitė.

Pirmosios į „Kūrybinių partnerysčių“ Tyrinėjančių mokyklų programą 2011-2012 atrinktos mokyklos Kauno regione yra: Kauno Martyno Mažvydo vidurinė mokykla (kuruojanti mokytoja Milda Barnackienė), Kauno Motiejaus Valančiaus pradinė mokykla (kuruojanti mokytoja Rolanda Girskienė), Kauno rajono Mastaičių pagrindinė mokykla (kuruojanti mokytoja Odeta Gelžinienė), Kauno „Santaros“ gimnazija (kuruojanti mokytoja Rita Baltrušaitienė), Kauno „Vėtrungės“ pradinė mokykla (kuruojanti mokytoja Rykantė Šimkūnaitė) ir Prienų rajono savivaldybės Jiezno gimnazija (kuruojanti mokytoja Jolita Stačiokaitė).

Dokumentus ir paraiškos formą dalyvavimui atrankoje į „Kūrybinių partnerysčių“ projektą galite rasti projekto svetainėje http://www.kurybinespartnerystes.lt/. Paraiškas galite teikti iki 2012 m. gegužės 14 d. 17 val.