Penktadienio popietę (gegužės 18 d.), pabaigus dienos darbus, projekto „Kūrybinės partnerystės“ Kauno regiono kuratorės Giedrė Bagdonaitė ir Asta Lapėnienė susitiko su Kauno regiono „Tyrinėjančių mokyklų“ mokytojomis – kūrybiško mokymosi projektų kuratorėmis. Mokytojos dalinosi patirtimis, naujais metodais, naujai atrastais savo sugebėjimais būti kūrybiška, laužyti mąstymo barjerus.

„Buvo įdomu klausyti apie mokyklų patirtis, džiugu matyti, kaip mokytojos, pasakodamos apie procesą, veiklą ar pokyčius, pačios stebisi įvykusiais pasikeitimais, kurių, kartais, net nebuvo tikėtasi“ – patirtais įspūdžiais dalinosi regiono kuratorė Giedrė Bagdonaitė.

Rolanda Girskienė, Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos mokytoja, negalėjo atsidžiaugti vaikų patirtais įspūdžiais imant interviu iš skirtingų profesijų atstovų, kurie džiaugėsi galėdami papasakoti antros klasės moksleiviams apie jų profesijų ypatumus ir įdomumus. Lankantis kepyklėlėje, pamačius bandelių kepimo procesą ir bandelių pakavimą išvežimui į parduotuves, vienas klasės moksleivis nustebo „Tai štai iš kur atsiranda bandelės parduotuvių lentynose!”.Šie interviu bus parodyti televiziniame šou, kurį ir kuria antrokai, padedami savo klasės auklėtojos Rolandos, Kūrybos agentės (KA) Urtės ir kuriančio praktiko (KP) Domo. Projekto ,,Vaikų TV laida“ ,,Vaikų Marsas" šventinis pristatymas vyks gegužės 28d. 12 val. mokyklos aktų salėje.

Mastaičių pagrindinės mokyklos mokytoja Odeta Gelžinienė pasakojo apie aštuntos klasės moksleivių kuriamą filmą, kuriame vaidinama sovietmečio meilės istorija. KA Rasa ir KP Indrė skatino mokinius pačius rašyti scenarijų, ieškoti vietų, kur būtų galima jį filmuoti, kurti priemones reikalingas būsimiems aktoriams. Aštuntokai, kartu su muzikos mokytoja, ruošėsi filmo kūrimui repetuodami sutartines, kurdami skanduotes. Filmas jau nufilmuotas, beliko laukti kol profesionalūs montuotojai parengs galutinį rezultatą.  Filmas bus pristatytas gegužės 31 d. 18 val. Mastaičių mokykloje.

Panašius projekto tikslus išsikėlusios Santaros gimnazija ir Vėtrungės pradinė mokykla, šių tikslų siekė visiškai skirtingomis priemonėmis. Vėtrungės pradinės mokyklos antrokai, drauge su mokytoja Rykante Šimkūnaite, KA Andriumi ir KP Ryčiu, mokėsi pažinti tylą, ne tik išgirsti garsą, tačiau jį ir užrašyti. Moksleiviai kūrė naujus žodžius, įgarsino paveikslus, drauge su kūrybos agentu ir praktiku spintoje įkūrė įrašų studiją. Tuo tarpu Santaros gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Rita Baltrušaitienė ir 2F klasės gimnazistai, jau balandžio 26-ąją, Kauno miesto „Jaunųjų mokslininkų konferencijoje“ supažindino gimanzijos ir kitų mokyklų bendruomenę su „Kūrybinių partnerysčių“ projektu, pristatydami savo tyrinėjamą sritį. Gimnazistai, kartu su KP Martynu ir KA Pauliumi analizavo tekstus, mokėsi vienas kito klausyti ir pažvelgti į tekstą kitaip.

Prienų raj. Jiezno gimnazijos aštuntokai ir keletas dramos būrelio dalyvių, padedami KA Ievos, KP Loretos ir mokytojos Jolitos Stačiokaitės, ruošia instaliaciją „Renesanso žmonės“ ir instaliaciją apie Romeo ir Džuljetos daiktus. Dalis mokinių skaitos teksto ištraukas, dalis, padedami operatoriaus Vytauto filmuoja draugų užsiėmimus. Jiezno gimnazijoje 21 d. lankėsi „Kūrybinių partnerysčių“ komanda iš Vilniaus. Komandos nariai Jelena ir Giedrius bendravo su mokiniais, mokytojais, stebėjo mokinių veiklą, užsiėmimus. Projekto pristatymas vyks birželio 4d. 12 val. Šio pristatymo metu bus parodytas sukurtas video filmas, mokiniai pristatys instaliacijas ir, naudodami teatro metodus, perskaitys kelis Šekspyro dramos epizodus.

Kauno Martyno Mažvydo vidurinėje mokykloje vyko intensyvus ruošimasis galutiniam projekto rezultatui. Susitikę su KA Giedre ir KP Simonu, mokyklos šeštokai ir mokytoja Milda Barnackienė atrado moksleivius labai dominančią sritį – gatvės meną – graffiti. žiūrėjo filmus apie graffiti atsiradimą, jo istoriją, mokėsi graffiti „abėcėlės“ piešdami ją ant lapų ir ant lentos. Išmokę graffiti meno subtilybių moksleiviai, drauge su kuriančiu praktiku, išpieš mokyklos transformatorinę būdelę. „Tikimės, kad projektinė veikla padės suvienyti mokinius, sudomins juos, o tinkama linkme nukreiptas nestandartinis, originalus kūrybinis darbas, reikalaujantis daug energijos, laiko ir pastangų bei vadovaujamas ne nusibodusio mokytojo, o įdomios, charizmatiškos asmenybės, motyvuos mokinius prasmingam mokymuisi ir elgesiui“, teigė mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Auksė Petruševičienė. Graffiti sienos atidarymas vyks gegužės 25 d. 10 val.

Programa „Kūrybinės partnerystės“ Lietuvoje įgyvendinama pirmą kartą sėkmingos to paties pavadinimo programos, veikiančios Jungtinėje Karalystėje, pagrindu. 2011–2014 metais programoje dalyvaus daugiau kaip 4000 mokinių iš 100 Lietuvos mokyklų. Projektas vykdomas Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva, iš dalies remiamas Europos socialinio fondo. Projektą „Kūrybinės partnerystės“ įgyvendina Ugdymo plėtotės centras, padedantis 9-ių partnerių, tarp kurių yra ir VDU. Vytauto Didžiojo universitete projektą kuruoja Švietimo studijų centras.