Kauno Martyno Mažvydo vidurinėje mokykloje įgyvendintas Ugdymo plėtotės centro projektas „Kūrybinės partnerystės. Tyrinėjanti mokykla“. Gegužės 25 d. vyko iškilmingas projekto uždarymas – jo apibendrinimas ir rezultatų pristatymas.

O rezultatai išties įspūdingi. Pirma - ryškiom spalvom grafiti stiliumi išrašyti mokyklos ir projekto dalyvių vardai ant transformatorinės sienos. Tai išties unikalus darbas, kurį atliko mūsų šeštokai, vadovaujami dailininko Simono Šerkšno. Buvusi aptriušusi būdelė, išpiešta linksmom raidėm, ne tik papuošė mokyklos aplinką, bet ir atvėrė naują erdvę smagiems mokykliniams renginiams.

Antra, ir svarbiausia, - 6 b klasė susiformavo kaip puiki komanda. Projektinė veikla padėjo suvienyti mokinius, sudomino juos. Simoną ir kūrybos agentę Giedrę Valčiukaitę vaikai nuoširdžiai pamilo ne tik už tai, kad šie padėjo atsiskleisti kiekvieno kūrybingumui, bet ir už labai šiltą, paprastą, tikrą bendravimą.

Projekto uždarymo metu vyko „sienos atidarymas“: po trumpų sveikinimo ir padėkos kalbų, direktorė perkirpo juostą ir prasidėjo šventė. Jos metu vaikai šoko hip-hopą, breiką, repą – juk turėjo viskas derėti prie gatvės meno – grafitiJSmagu buvo matyti, kaip kitų klasių mokiniai atvirai žavėdamiesi pavydėjo šeštokams. „O mes galim kitą sieną išdažyti?“ – klausinėjo ne vienas. Paskui vyko vaišės – kokia gi šventė be jų! Oišsiskirdami vaikai braukė nesuvaidintą ašarą ir apgailestavo, kad viskas baigėsi...

Ir mokiniai, ir mokytojai džiaugiasi sėkmingu projekto įgyvendinimu. Rašydami paraišką dalyvauti šiame projekte, mes nuoširdžiai tikėjome unikalia idėja, kad per kūrybingumo ugdymą suteiksime vaikams galių keisti pasaulį. Ir neapsirikome! Manome, kad kūrybiškai dirbdami pakeitėme mokinių požiūrį į mokyklą, pakėlėme motyvaciją, o mokykla tapo išties patrauklesnė. Neabejoju, kad nuo šiol mokykloje bus plačiau taikomi kūrybiško mokymosi metodai. O bendruomenė jau svajoja patekti į tolesnį „Kūrybinių partnerysčių“ etapą – projektą „Pokyčių mokykla“. Todėl gana džiaugtis – eime rašyti naują paraiškąJ!

Auksė Petruševičienė,

Kauno Martyno Mažvydo vidurinės mokyklos