Knygos autorės: N.Mačianskienė, G.Gedvilienė, G.Linkaitytė, M.Teresevičienė. Išleido: Vytauto Didžiojo universiteto leidykla, 2004.

Tai tarptautinio Europos Sąjungos SOCRATES programos GRUNDTVIG 1 projekto CALAM (Citizens as Learners and Mentors) rezultatas, padėsiantis jums įveikti įvairias kliūtis, su kuriomis susiduriate mokydamiesi ir tobulėdami, pagerinti savęs vertinimą, pasitikėjimą savimi, leis grįžti į darbo rinką ar pradėti naują sėkmingą gyvenimo etapą. Mokomosios knygos autorės - projekto turinio plėtros grupės narės - tikisi, kad leidinyje pateiktos idėjos bus naudingos visiems, kurie savo veikla, patirtimi bei dėmesiu remia mokymosi visą gyvenimą idėjų sklaidą Lietuvoje.

Knyga orientuota į savarankiško mokymosi gebėjimų lavinimą, joje pateikiamas minimalus naujos informacijos kiekis, daugiau dėmesio skiriama praktiniam darbui. Pirmoje dalyje pateikiami filosofiniai ir teoriniai mentoriavimo veiklos pagrindai – tai informacija apie naujo tipo edukacinę funkciją ir jos ypatumus. Jos paskirtis – padėti būsimajam mentoriui susikurti vientisą naujos veiklos sampratą. Antroje dalyje kuriamos sąlygos, padedančios apsispręsti dėl asmeninės pozicijos mentoriavimo veiklos atžvilgiu, todėl šioje dalyje pateikiama daug praktinių užduočių. Trečioje dalyje kalbama apie mentoriavimo veiklos įgyvendinimo problemas ir pateikiami priemonių, kurios naudojamos planuojant mentoriavimo veiklą, pavyzdžiai.